Cégünk eredményességét különböző projektek biztosítják.
A GINOP 5.1.5-16 Nem állami szervezetek munkaerő-piaci szolgáltatásainak támogatása elnevezésű program célja a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat által biztosított munkaerőpiaci eszközök hatékonyságának növelése személyre szabott szolgáltatások révén, tekintettel arra, hogy a Kormány célul tűzte ki a Partnerségi Megállapodásban a munkaerő kínálat fejlesztését aktív eszközökkel, továbbá a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat által megvalósított munkaerő-piaci programok civil és nonprofit szervezetek által nyújtott szolgáltatásokkal való kiegészítését.
A projekt célcsoportjába azok a regisztrált álláskereső személyek, akik:
Továbbá részt vehetnek a projektben azok a személyek is, akik közvetítést kérőként nyilvántartottak, vagy inaktívak, és programba vonásuk érdekében szolgáltatáskérőként kérik nyilvántartásba vételüket. A projektbe a lakóhely, illetve tartózkodási hely szerint illetékes járási hivatal Foglalkoztatási Osztálya irányíthatja az érdeklődőket.
A nagyságrendileg 368 millió forintos forrásból megvalósuló GINOP 5.1.5-16-2017-00019 kódszámú, „Együtt a munkavállalásért Baranya megyében” című projekt keretében széleskörű munkaerőpiaci szolgáltatások révén kaphatnak segítséget a célcsoportba tartozó személyek annak érdekében, hogy visszataláljanak a munka világába.
Az EFOP 1.1.6-17 „Megváltozott munkaképességű személyek csoportos és egyéni foglalkoztatásának elősegítése” című konstrukció keretében a kormányzat célja olyan programok indítása volt, melyek a megváltozott munkaképességű és fogyatékossággal élő személyek integrációját segítik elő.
Magyarország Kormánya az Európai Bizottsággal létrejött Partnerségi Megállapodás keretében vállalta a megváltozott munkaképességűek és a fogyatékossággal élő személyek integrációjának elősegítését.
A 140 millió forintos forrásból megvalósuló EFOP-1.1.6-17-2017-00002 kódszámú, „M.I.T. Projekt – Munkaerőpiaci Integráció Támogatása az ERFO Közhasznú Nonprofit Kft-nél” című projekt keretében egyéni kompetencia felmérés alapján készülő képzési- és fejlesztési terv mentén megvalósuló képzések, tréningek és foglalkozási rehabilitációs szolgáltatások révén kaphatnak segítséget a célcsoportba tartozó személyek annak érdekében, hogy elősegítsük a nyílt munkaerőpiaci elhelyezkedésüket, illetve meglévő munkaerőpiaci pozícióik megerősítését, valamint reintegrációs folyamatukat.
A programot az ERFO Közhasznú Nonprofit Kft. valósítja meg 2018. március 1. és 2019. augusztus 31. között. A projektbe 330 fő bevonására kerül sor a projektidőszak alatt.
Új, korszerű termelőgépek kerültek az ERFO Rehabilitációs Foglalkoztató Közhasznú Nonprofit Kft. mohácsi és pécsi telephelyére a GOP-3.5.1.-15/A-2015-0005 azonosító számú „Az ERFO Higiéniás papírgyártó kapacitásának korszerűsítése” projekt megvalósításával. A program célja a technológiai feltételek javítása korszerű termelőgépek beszerzésével, valamint a raktárkapacitás és a termelés hatékonyságának növelése. A beruházásnak köszönhetően megteremtődtek a jobb minőségű termékek gyártásának technológiai feltételei. Mindezek hozzájárulnak a helyi megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatási körülményeinek javításához és új munkahelyek létrehozásához.
A támogatás összege 29 759 612 Ft, mely 50%-os támogatási intenzitás.
A program célja a technológiai feltételek javítása korszerű termelőgépek beszerzésével, valamint a raktárkapacitás és a termelés hatékonyságának növelése. A beruházásnak köszönhetően megteremtődtek a jobb minőségű termékek gyártásának technológiai feltételei. Mindezek hozzájárulnak a helyi megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatási körülményeinek javításához és új munkahelyek létrehozásához.
Rehabilitáció - Érték - Változás (RÉV): Megváltozott munkaképességű személyek munkaerő-piaci helyzetének elősegítése érdekében történő rendszerszintű képzési és szolgáltatásfejlesztési modellprogram projekt 2012. november 14 – 2015. augusztus 31. között valósult meg.
A támogatás összege 4.676.251.353 Ft, mely 95,43 % -os támogatási intenzitás.
A projekt megvalósítása során az ERFO az 5 tagú konzorcium tagjaként vett részt. Munkavállalást elősegítő fejlesztő tréningek, OKJ-s, vagy akkreditált szakmai képzések, alapvető számítógép kezelési ismeretek valósultak meg. A projekthez kapcsolódó szerteágazó, folyamatos és az egész társadalmat átható kommunikáció először vívott ki tartós közfigyelmet hazánkban a megváltozott munkaképességű emberek nehéz helyzete, esélynövelése, integrációja.
Az „Egyenlő esélyek erősítése az ERFO pécsi telephelyén” című projekt 2012.06.01-2013.05.31. között valósult meg.
A támogatás összege 21.395.000 Ft, mely 100%-os támogatási intenzitás.
A projekt megvalósítása az ERFO 7626 Pécs, Bajor utca 6. alatti telephelyén zajlott, ahol a pályázatban elnyert támogatásból olyan papíripari brikettáló,- és bálázó eszközök kerültek beszerzésre, melyek a hozzájuk kapcsolódó többlet-foglalkoztatás mellett jelentősen hozzájárulnak a keletkező hulladék újrahasznosításához és környezetbarát módon történő megsemmisítáéséhez.
Az „Egyenlő esélyek erősítése az ERFO budapesti telephelyén” című projekt 2012.06.01-2013.03.29. között valósult meg.
A támogatás összege 24.931.854 Ft, mely 100%-os támogatási intenzitás.
A projekt megvalósítása az ERFO 1076 Budapest, Dózsa György út 48. alatti székhelyén zajlott, ahol a pályázatban elnyert támogatásból olyan textil szabász-gépsor került beszerzésre, mely lehetőséget biztosít magas minőségű ruhák és textil termékek tervezésére és készítésére.